DAYANIKLI BİLGİSAYARLAR “SERT KASALARDAN” FAZLASIDIR

Satın alma maliyetinin ötesini görebilmek

GETAC
DAYANIKLI BİLGİSAYARLAR
“SERT KASALARDAN” FAZLASIDIR

Gerçekten dayanıklı bir bilgisayar sadece sert bir dış yüzeyle kaplanmış bir bilgisayar değildir. Dayanıklı” bilgisayar ve “dayanıklı hale getirilmiş” bilgisayar arasındaki farkı iyi anlamak önemlidir. “Dayanıklı hale getirilmiş” ifadesi bir şekilde korunan hassas iç bileşenleri akla getiriyor. Oysa tamamen dayanıklı bir bilgisayar içten dışa zorlu çevre şartları ve çalışma koşullarında faaliyet gösterebilmesi için tasarlanmıştır.

Son yıllarda sağlam ve dayanıklı mobil bilgisayarlara ve akıllı telefonlara yönelik talep giderek artıyor. Bazı popüler cihazlar sadece su geçirmez özelliğe sahip oldukları için dayanıklı cihazlar gibi reklamları yapılıyor. Bu cihazlar su geçirmez olabilir ama diğer dayanıklılık özelliklerine sahip değiller, örneğin titreşime veya çarpmalara karşı dayanıklı değiller ve aşırı sıcakta/soğukta çalışma konusunda problem yaratıyorlar.


DAYANIKLI VE “DAYANIKLI HALE GETİRİLMİŞ” BİLGİSAYARLAR

Gerçekten dayanıklı bir bilgisayar sadece sert bir dış yüzeyle kaplanmış bir bilgisayar değildir. Dayanıklı” bilgisayar ve “dayanıklı hale getirilmiş” bilgisayar arasındaki farkı iyi anlamak önemlidir. “Dayanıklı hale getirilmiş” ifadesi bir şekilde korunan hassas iç bileşenleri akla getiriyor. Oysa tamamen dayanıklı bir bilgisayar içten dışa zorlu çevre şartları ve çalışma koşullarında faaliyet gösterebilmesi için tasarlanmıştır. Son yıllarda sağlam ve dayanıklı mobil bilgisayarlara ve akıllı telefonlara yönelik talep giderek artıyor. Bazı popüler cihazlar sadece su geçirmez özelliğe sahip oldukları için dayanıklı cihazlar gibi reklamları yapılıyor. Bu cihazlar su geçirmez olabilir ama diğer dayanıklılık özelliklerine sahip değiller, örneğin titreşime veya çarpmalara karşı dayanıklı değiller ve aşırı sıcakta/soğukta çalışma konusunda problem yaratıyorlar.